Aké matrace sú ideálne do ubytovacích zariadení?

by spravca

Ak sa niekto ubytuje v hoteli, penzióne či na súkromnom priváte, očakáva, že za svoje peniaze získa náležité pohodlie. A to sa hodnotí najmä podľa kvality spánku. A na spánku sa zas podieľa kvalita samotnej postele a matracu. Preto je nesmierne dôležitý správny výber matracov do ubytovacích zariadení. Akými zásadami sa pri ňom riadiť a aké matrace treba uprednostňovať?

Pri tvrdosti sa vyberte zlatou strednou cestou

Majitelia ubytovaní majú pri výbere matracov naozaj náročnú úlohu. Nevedia totiž, kto na nich bude spať a preto musia zvoliť také riešenie, ktoré vyhovie väčšine. No zároveň poskytne relatívne priaznivý komfort pre každého, aj komu sa presne netrafí do gusta. Preto sa neodporúča voliť ani príliš tvrdé matrace, no vonkoncom ani nie matrace mäkké. Tvrdosť matracov sa označuje stupňami 1 až 4, pričom do ubytovacích zariadení sú vhodné matrace s tvrdosťou 2, prípadne 3, teda zlatá stredná cesta. Tvrdosťou 2 sú charakteristické matrace sendvičové a viscoelastické bez výstuže, tvrdosťou 3 zas matrace z rovnakých materiálov, ale vyššej hustoty, prípadne spevnené kokosovou doskou. Takisto aj väčšina matracov s taštičkovými pružinami.

Štandardné veľkosti

Čo sa týka veľkosti, tú musíte odzrkadliť nielen pri kúpe matracu, ale najmä pri výbere postele. Pri jednolôžkach sú štandardom matrace 90×200, pri dvojlôžkach zas matrace 160×200 centimetrov, prípadne rozdelené na dva polovičné. Do izieb pre jednu osobu s vyšším štandardom je vhodné umiestniť väčšiu posteľ pre vyšší komfort, teda takú, ktorej zodpovedajú matrace 140×200 centimetrov.

Vo svoj prospech môžu majitelia ubytovacích zariadení využiť aj fakt, že ak spíme na vyššie položenom lôžku, cítime sa kráľovsky, a teda aj spokojnejšie. Preto do hotelov, penziónov či iných ubytovaní odporúčame skutočne vysoké matrace, napríklad tie s výškou 21 cm.

You may also like